Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

RFID Etiketler

RFID Etiketler


Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) etiketleri veya elektromanyetik taşıyıcıları, yakındaki okuyuculara veri almak, depolamak ve bu verileri iletmek için düşük güçlü radyo dalgaları kullanan küçük devrelerdir. RFID etiketleri meydana getiren ana bileşenler: bir mikroçip veya entegre devre (IC), bir anten ve tüm bileşenleri bir arada tutan bir alt tabaka veya koruyucu malzeme katmanıdır.

Üç temel RFID etiket türü vardır: pasif, aktif ve yarı pasif veya pil destekli pasif. Pasif RFID etiketlerinin dahili bir güç kaynağı yoktur, bunun yerine bir RFID okuyucudan iletilen elektromanyetik enerji ile çalışırlar. Aktif RFID etiketlerinin etiket üzerinde kendi vericisi ve güç kaynağı vardır. Yarı pasif veya pil destekli pasif etiketler, pasif etiket konfigürasyonuna dahil edilmiş bir güç kaynağından oluşur. Ek olarak, RFID etiketleri üç frekans aralığında çalışır: Ultra Yüksek Frekans (UHF), Yüksek Frekans (HF) ve Düşük Frekans (LF).

RFID etiketleri çeşitli yüzeylere yapıştırılabilir ve çeşitli boyut ve tasarımlarda yaygın olarak bulunur. RFID etiketleri aynı zamanda bunlarla sınırlı olmamak üzere şeffaf etiketler, kağıt etiketler, bileklikler, sert etiketler, kartlar ve benzeri dahil olmak üzere çok çeşitli formlarda bulunabilir. RFIDmarket, lojistik, tedarik zinciri, spor aktivileri, erişim kontrolü, çamaşırhane yönetimi, araç takibi ve varlık takibi gibi birçok farklı ortama ve uygulamaya uygun RFID etiketleri sunar.

Ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
Yükleniyor...