Uploading...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Otopark RFID Ürünleri

RFIDMarket tüm sektörlerde RFID Sistemini gerçekleştirmek için, kaliteli ürünleri ile size destek oluyor.

RFID Otopark Sistemi

RFIDmarket olarak birçok farklı sektörler için sizlere çeşit çeşit RFID ürünler sunuyoruz.
Otopark RFID Ürünleri, RFID Eiket, RFID Anten ve RFID Okuyuculari ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçin.
 

RFID sektöründe en güvenli alışverişin adresi rfidmarket.com.tr

RFID Otopark Sistemi

 

RFID Otopark Geçiş sistemi (HGS-OGS)

Karayollarında bilinen adı HGS olan bu sistem rfid otopark sistem sayesinde hayatımıza girmiştir. Temelde; okuyucu, etiket ve anten olmak üzere 3 temel donanımdan oluşmaktadır. Araç camlarına veya plakalara yerleştirilmiş olan UHF RFID Etiketler sayesinde araca ait bilgileri, şoför bilgilerini aktarılmasıyla oluşur. Rfid etiketler; bilgileri depolayan statüde yer almaktadır. Etiket ve okuyucu arasındaki haberleşme antenler aracılığı ile gerçekleşir. Entegre rfid okuyucular ile maliyet biraz daha düşürülebilir. 
*Antenlerin Avrupa Birliği standartlarında 868.6-868.7 MHz aralığında haberleşme izni vardır ve ülkemizde KET yönetmeliğiyle EU uyumlu frekans düzenlemesi yapılmıştır.
 


Plaka Tanıma Sistemi 

Temelde kamera ve geliştirilmiş olan yazılımın bariyere entegrasyonu ile ortaya çıkmaktadır. Kameranın türü önemlidir fakat asıl önemli olan unsur burada geliştirilmiş olan yazılımdır. Kamera üzerinden alınan hareketli görseller yazılım sayesinde eşleştirilerek yetkili olan plakaya bariyeri açma komutu gönderir. RFID sisteme göre çok daha az bir maliyete sahiptir fakat çevresel etmenler düşünüldüğü zaman çok dezavantajlı bir pozisyona bürünmektedir. Olumsuz hava koşullarında, karanlık saatlerde, plakaya gölge düşmesi veya plaka üzerinde leke bulunmasından dolayı sistem düzgün çalışmayabilir. Bu yüzden RFID sistemler çok daha fazla tercih edilmektedir. 
 
Uploading...