Yazılar

NFC Nasıl Çalışır?
12.05.2022 10:12
NFC Nasıl Çalışır?
Yakın Alan İletişimi anlamına gelen ve radyo frekansı tanımlama (RFID) teknolojisinden geliştirilmiş olan NFC nasıl çalışır? Nedir bu nfc? Telefonların, tabletlerin, dizüstü bilgisayarların ve diğer cihazların verileri, NFC donanımlı cihazlarla kolayca paylaşmasına olanak tanır. NFC ve RFID benzer teknolojiler içerir ancak, NFC teknolojisi yaklaşık 4 inçlik bir alan iletişimi ile sınırlıdır. Çoğu insan, NFC’yi düşük iletim aralığı sebebiyle önemli bir güvenlik avantajı olarak görür.
RTLS Nedir?
11.05.2022 18:09
RTLS Nedir?
RTLS, Real Time Location System (Gerçek zamanlı lokasyon takibi) kısaltılması olarak kullanılmaktadır. UWB (ultra wide band) veya BT (Bluetooth) teknolojileri kullanılarak kapalı alanlarda bulunan canlı veya cansız nesnelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan bu sistem sayesinde kapalı alanlarda GPS ile konumlandırma benzeri bir yapı oluşturmak mümkün.
RFID Aksesuarlar
10.05.2022 15:46
RFID Aksesuarlar
RFID aksesuarları uygulanacak sistemi tamamlamayı sağlayan birimlerden oluşmaktadır.
Yıkanabilir UHF RFID Etiket
26.04.2022 10:58
Yıkanabilir UHF RFID Etiket
RFID yıkanabilir etiketler veya çamaşır etiketleri otel, hastane veya çamaşır sanayisi gibi yerlerde kullanılabilir. Ürünlerin üzerine, yanlarına veya ceplerin iç bölümüne dikebilir veya yapıştırabilirsiniz. Kendi aralarında farklı kodlamalara sahip olan yıkanılabilir RFID etiketler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır.
Zebra RFID Yazıcılar
08.04.2022 17:05
Zebra RFID Yazıcılar
Zebra RFID Yazıcılar, alanında kendini ispatlamış, yapısı kaliteli, hızlı performanslı, dayanıklı maliyeti uygun, sıkı çalışma şartlarında duraksamadan çalışan güvenilir bir yazıcı markasıdır.
RFID El Terminali Nedir?
05.04.2022 14:33
RFID El Terminali Nedir?
Yüksek performansta tutarlı ve dayanıklı etiket okuma ve iletme işlemi için kullanılan güvenilir RFID okuyuculardır.
RFID Ve Barkod Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
04.04.2022 13:12
RFID Ve Barkod Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
RFID ve Barkod en basit ifadeyle farklı teknolojiler kullanılarak elde edilmiş birer tanımlama sistemleridir. Barkodun kullanım geçmişi daha eskiye dayansa da RFID gelişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılamada daha etkin rol oynamaktadır.
RFID Okuyucu Nedir?
31.03.2022 11:26
RFID Okuyucu Nedir?
Bir RFID okuyucu, RFID sisteminin olmazsa olmazıdır. RFID sistemin çalışması için en gerekli donanımdır.
RFID Kartlar
28.03.2022 13:40
RFID Kartlar
RFID kartlar genellikle pasif etiketlerden oluşur. 125 KHz, 13.56 MHz ve 868 – 928 MHz frekans değerinde RFID Kartlar ve RFID Okuyucular bulunmaktadır.
RFID Tekstil Takip Sistemi
24.03.2022 11:48
RFID Tekstil Takip Sistemi
Üzerlerinde RFID etiketi taşıyan binlerce tekstil ürününün olduğu bir deponun sayımı için ürünlere hiç el değmeden, bir RFID okuyucu ile saniyeler içerisinde kontrolü yapılabilir.
Demirbaş Takip Sistemi
21.03.2022 11:03
Demirbaş Takip Sistemi
RFID ile demirbaş takibi çok hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Demirbaşların sayısı ve türleri ne olursa olsun en hızlı ve en güvenilir şekilde takibini yapabileceğiniz sistemdir.
NFC Dijital Kartvizit
21.03.2022 11:00
NFC Dijital Kartvizit
Akıllı telefonların iyice yaygınlaşması ile birlikte telefon aksesuarları da hızlı bir şekilde geliştiriliyor. NFC teknolojisinin hızla büyümesi ile birlikte yeni nesil kartvizitler ortaya çıktı.
RFID Otopark Sistemi
18.03.2022 11:05
RFID Otopark Sistemi
Araç geçişlerinin bulunduğu her türlü ortamlarda otopark sistemi uygulanabilir. En uygun örnekler işyeri otoparkları, site otoparkları, parklar ve sosyal tesislerdir. Ayrıca etkinliklerin düzenlendiği alanlarda da uygulanabilir. Spor salonları, stadyumlar, konser alanları, festival alanları gibi etkinlikler için rfid otopark sistemleri uygulanabilir. En yaygın olarak site otoparklarında karşımıza çıkmaktadır.
RFID Personel Takip Sistemi
18.03.2022 09:29
RFID Personel Takip Sistemi
Belli alan içerisinde personellerin anlık olarak konumlarını belirleyen, değerlendiren ve acil durumlarda anında bilgiyi gerekli noktalara ileten bir sistemdir. Ayrıca yetkili personellerin ilgili bölümlere girmesini sağlayan bir sistemdir. Personellerin takip edilmesini aktif ve pasif olarak ikiye ayırabiliriz.
Near Field Communication  (NFC) Nedir? 
11.03.2022 10:29
Near Field Communication  (NFC) Nedir? 
NFC yani Near Field Communication ve Türkçe ismiyle Yakın Alan İletişimi bir kablosuz iletişim teknolojisidir. NFC teknolojisi temelde, elektronik cihazlar arasında yakın mesafeli haberleşmeyi sağlar.
RFID Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
23.02.2022 16:00
RFID Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
​​​​​​​Rfid sistemi, temel olarak bir etiket ve okuyucudan oluşmaktadır. Ayrıca RFID yazıcısı, RFID anteni, sistemin kullanacağı yazılımla birlikte geniş bir sistem olarak düşünülmesi gerekmektedir. İnsan müdahalesi olmadan nesnelerin otomatik olarak tespit edilmesi, onlar hakkında veri toplanması ve bu verilerin bilgisayar sistemlerine doğrudan giriş yapılması anlamına gelmektedir.
Hayvancılık Yönetiminde RFID Nasıl Kullanılır?
26.01.2022 15:30
Hayvancılık Yönetiminde RFID Nasıl Kullanılır?
Geçmişten günümüze kadar hayvanlardan yararlandığımız gibi onların sağlığını korumak, onları koruyup gözetlemek sürdürülebilirlik için temel görevlerimizdendir. Hasta olan hayvanları güvenli bir alana alıp tedavi sürecini başlatmak ya da kaybolan hayvanları tespit etmek için onlara kimlik verilmesi gerekmektedir.
Yükleniyor...